تورهای پیشنهادی امروز ( پنجشنبه 17 آذر 1401 )

2
3
3325 تومان 3800 تومان
3
4
3340 تومان 3890 تومان
  • آخرین کاوش ها ی شهر تاریخی حریره جزیره کیش

آخرین کاوش ها ی شهر تاریخی حریره جزیره کیش

کشف بقایای ارزشمند از شهر باستانی حریره کیش

شهر تاریخی حریره جزیره کیش به وسعت 120 هکتار در شمال جزیره کیش قرار دارد و  آخرین کاوش ها در سال 1370 انجام شده و از آن تاریخ به بعد اقدامات موثری صورت نگرفته است.اخیرا کاوشهایی صورت گرفته که اطلاعاتی ارزشمند  در مورد شهر بهستانی حریره به همراه داشته است. بخش حفاری شده ، نزدیکترین نقطه این شهر تاریخی به دریاست و محدوده این محوطه حدود 8500 متر مربع مساحت داشته و سازه های اصلی آن در بخش غربی و جنوبی این محدوده قرار گرفته است ، باتوجه به یافته های فعلی در مورد کاربری این محل می توان گفت که این محل یک مرکز اداری مثل گمرک ، بارگیری محموله یا حتی یک قلعه و مرکز سیاسی بوده باشد.همچنین دو فضای اتاق مانند به ابعاد سه در پانزده متر که در این منطقه کشف شده را میتوان ازیافته های اصلی این مجموعه خواند در این دو اتاق طاقچه های متعدد 80 الی 90 سانتی متری به ارتفاع یک متر و همچنین یک حوضچه به طول دو متر و عرض 50 سانتی متر یافت شده که کف آنها به صورت خزینه است و تصور می کنیم مایعاتی مانند شیره خرما و یا انگور در آن ها نگهداری می شد

مطـالـــــب مـــفـــیــــد
آقای ناصری

آب و هوای کیش چطوره؟ من خیلی گرمایی هستم و نمیتونم زیاد گرما رو تحمل کنم.

مدیریت سایت

همونطور که میدونید، کیش در محدوده مناطق گرم و خشک و تحت تاثیر آب و هوای بیابانی قرار داره و تابستانی طولانی و گرم و زمستانی کوتاه و ملایم داره.

هوای جزیره کیش از اواخر خرداد تا آبان ماه داغ و با رطوبت بالا می باشدFrown. بهترین زمان برای سفر هم برای کسانی که میخوان آب و هوای مطبوع کیش رو تجربه کنن، از اوایل دی تا اواخر اردیبهشت هست Laughing.

لیلا
شب یلدا کیش مراسم ویژه داره؟

مدیریت سایت

سلام دوست عزیز

بله، جشن هایی به صورت عمومی برگزار می شود که میتوانید در آن ها شرکت کنید. ممکن است برخی هتل ها و مراکز تفریحی هم جشن هایی برگزار کنند. اگر دوست دارید در جشن ها شرکت کنید، می تونید قبل از رفتن هنگام انتخاب هتل بپرسید که در چه هتلی جشن برگزار می شود Laughing.

علی

قیمت ها در کیش به چه صورت هست؟ میخوام برای خودم توی کیش لباس بخرم، قیمت ها به صرفه هست؟

 

مدیریت سایت

علی آقا سلام.

معمولا قیمت مواد مصرفی و خدمات مثل شامل مواد غذایی، رستورانها، میوه، حمل و نقل کمی گرونتر از تهران هست. قیمت لوازم الکترونیکی مثل لپ تاپ، موبایل، دوربینهای دیجیتال تقریبا بدون اختلاف و گاهی کمی گرانتر است.

اما قیمت پوشاک 10 تا 20 درصد ارزانتر است. البته ممکن است آفر نیز وجود داشته باشد، که در این صورت میتونید لباس از برندهای مختلف و معتبر رو با قیمت های مناسب تری خریداری کنید.

صادقی
شنا در آبهای جزیره کیش خطرناک است یا میتوانیم به راحتی در هر منطقه ای شنا کنیم؟

مدیریت سایت

آقای صادقی سلام.

 باوجود اینکه درحالت معمول آبهای ساحلی جزیره کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و شنا در دریا کاملا بی خطر است. توصیه ما این است برای شنا از مکانهای مشخصی که در ساحل جزیره کیش در نظر گرفته شده استفاده نمایید. کوسه هایی که بعضا در ساحل کیش دیده میشوند از ماهی های کوچک تغذیه می کنند و برای شناگران خطری ندارند.

مطـالـــــب مـــفـــیــــد