تورهای پیشنهادی امروز ( پنجشنبه 17 آذر 1401 )

2
3
3325 تومان 3800 تومان
3
4
3340 تومان 3890 تومان
  • مقایسه دقیق کیش و قشم

مقایسه دقیق کیش و قشم

جزایر جنوب کشور مقاصدی فوق العاده برای سپری کردن تعطیلاتی رویایی هستند و خاطراتی متفاوت و به یادماندنی را برای شما رغم خواهند زد.  در میان جزیره های زیبای جنوب کشور کیش و قشم از محبوبیت بیشتری در میان گردشگران برخوردار هستند و امکانات کامل رفاهی در آنان فراهم شده است. اما اگر هنوز تصمیم قطعی برای سفر نگرفته اید و به دنبال مقایسه کیش و قشم هستید در این مطلب ما را دنبال کنید تا ویژگی های مختلف هر دو جزیره را به شما بگوییم و آن گاه بتوانید با آگاهی کامل بهترین تصمیم را برای سفر هیجان انگیزتان به جنوب کشور داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی قشم

جزیره کیش حدود ۹۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و حداکثر ارتفاع آن از سطح آب های آزاد جهان به ۳۵ متر می رسد. این شهر هیچ رودخانه دائمی نداشته و از منابع آب شیرین زیرزمینی استفاده می شود. آب و هوای جزیره کیش گرم و مرطوب بوده و میانگین آن در سال ۲۶٫۶ درجه سانتی گراد است. در کیش به ندرت باران می بارد و می توان گفت که تنها عوامل باران زا در فصل زمستان و به صورت رگبار اتفاق می افتد. جزیره دارای درختان نخل خرما، کهور، اکالیپتوس و لور می باشد و البته در سال های اخیر تاکستان های آن نیز مشهور شده اند

برای مقایسه کیش و قشم اکنون به بررسی ویژگی های جغرافیایی جزیره قشم در جنوب کشور می پردازیم. مساحت قشم ۱۴۹۱ متر مربع بوده و جالب است بدانید که این عدد دو برابر کل مساحت کشور بحرین (دومین جزیره بزرگ خلیج فارس) است. از نظر آب و هوا تفاوت زیادی میان دو جزیره وجود ندارد و میانگین دمای هوا جزیره قشم نیز ۲۶ درجه سانتی گراد می باشد. مهم ترین گیاه منطقه جنگل های حرا هستند که سطح وسیعی از جزیره را پوشش داده اند. جالب است بدانید که درخت نخل به ندرت دیده می شود.

سواحل قشم و کیش 

جاذبه اصلی جزایر جنوب کشور سواحل رویایی آن ها است بنابر این برای مقایسه کیش و قشم سواحل آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. کیش جزیره ای کاملا گردشگری، پر از هتل های لوکس است که در کنار ساحل احداث شده اند و سازه ایی بسیار مدرن و شیک را در کنار دریا احداث کرده اند. انواع تفریحات آبی با امکانات روز در آن برگزار می شود و قایق های لوکس در آن منطقه تردد می کنند. پارک هایی زیبا در اطراف ساحل احداث شده اند و گردش در آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود. در سراسر ساحل مسیر برای پیاده روی کشیده شده که جایگاه مخصوص دوچرخه سواری هم دارد. اگر مایل باشید می توانید انواع موتو، دوچرخه و اسکوتر را اجاره کنید و با استفاده از‌ آن ها در نوار ساحلی جزیره گردش کنید.

منطقه مخصوص شنای خانم ها و آقایان جزیره از هم دور است و هر کدام در بخش متفاوتی از جزیره قرار دارند که از مرکز اصلی هتل ها دور است. ممکن است ساحل در سمت شما کاملا صاف و خالی از موج باشد اما در سمت دیگر جزیره طوفانی باشد. به همین دلیل حتما قبل از حرکت به سمت طرح سالم سازی شنا با آن ها تماس بگیرید و از باز بودن مرکز و امکان شنا در آب اطمینان پیدا کنید. شب های ساحل شور و هیجان خاص خود را دارد و تا نزدیکی بامداد جمعیت در آن قدم می زنند. رستوران ها و کافه های کنار ساحل باز هستند و زندگی جریان دارد.

جزایر جنوب کشور مقاصدی فوق العاده برای سپری کردن تعطیلاتی رویایی هستند و خاطراتی متفاوت و به یادماندنی را برای شما رغم خواهند زد.  در میان جزیره های زیبای جنوب کشور کیش و قشم از محبوبیت بیشتری در میان گردشگران برخوردار هستند و امکانات کامل رفاهی در آنان فراهم شده است. اما اگر هنوز تصمیم قطعی برای سفر نگرفته اید و به دنبال مقایسه کیش و قشم هستید در این مطلب ما را دنبال کنید تا ویژگی های مختلف هر دو جزیره را به شما بگوییم و آن گاه بتوانید با آگاهی کامل بهترین تصمیم را برای سفر هیجان انگیزتان به جنوب کشور داشته باشید.

قشم اما بزرگ ترین جزیره خلیج فارس است و سواحل بسیار متنوعی دارد. گردشگران آن کم تر هستند و می توانید کنج دنجی به تماشای آبی بیکران دریا بنشینید. در بخش های متفاوت جزیره قشم ساحل های صخره‌ ای, ماسه‌ ای, گلی و سواحل جنگل های حرا دیده می شوند که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند. ساحل صخره ای ریگو یا همان ساحل لاک پشت ها هم به خاطر لاک پشت هایش مشهور است.

در این جا نیز تفریحات دریایی رایج است و می توانید غواصی، اسکوتر زیر دریایی، فلای بورد، بنانا سواری، شاتل سواری، پاراسل و پارک آبی را امتحان کنید. امکان کرایه تاکسی و رکاب زدن در خط ساحلی قشم هم وجود دارد و البته در صورت خنک بودن هوا می توانید با دوچرخه در شهر هم تردد کنید.

رستوران های کیش و قشم 

در مقایسه کیش و قشم باید بگویین که کیش دارای رستوران های بسیار متنوعی است که انواع و اقسام غذاهای ایرانی و بین المللی در آن ها پیدا می شوند. انواع فست فود ها تا رستوران های لوکس از مهمانان پذیرایی می کنند و اجرای موسیقی زنده نیز در بسیار از آن ها برقرار است. باید بگوییم که قیمت این رستوران ها معمولا گران تر است و در زمان اوج سفر گاهی از رستوران های لوکس تهران هم گران تر هستند.

شکم گردی در قشم کمی متفاوت است. این جا از تنوع بالای رستوران ها خبری نیست اما انواع غذاهای لذیذ دریایی و غذاهای سنتی جنوب کشور در کیفیت بسیار بالا طبخ می شوند و می توانند تجربه ای هیجان انگیز برای شما باشند.

مقایسه اقامت در دو جزیره

کیش سال های زیادی است که بندری آزاد و یکی از مقاصد گردشگری کشورمان است. افراد زیادی هر سال با بودجه های متفاوت برای بازدید از این جزیره زیبا می روند و چند شبی را آن جا اقامت می کنند. برای همین جزیره پر است از انواع و اقسام هتل ها و اقامتگاه های گوناگون که برای همه سلیقه ها مناسب است.

در مقایسه کیش و قشم باید بگوییم که البته هتل ها و اقامتگاه های قشم قابل مقایسه با کیش نیست و انتخاب ها بسیار محدودتر است، البته این بدان معنی نیست که برای اقامت در قشم با مشکل رو به رو می شوید این جا هم هتل های مجلل و اقامتگاه های اقتصادی وجود دارد و خدمات کاملا مطلوبی را ارائه می دهند اما تنوع و کیفیت خدماتشان توانایی رقابت با جزیره مملو از گردشگر کیش را ندارد.

لذت خرید در جزایر خلیج فارس 

سفر به کیش از سال های دور به خاطر مراکز خرید متنوع و قیمت های ارزانش شهرت داشته است اما در همین ابتدا باید به شما بگوییم که دیگر از آن قیمت های ارزان خبری نیست. کیش اگرچه دارای مراکز خرید زیادی است اما باید درباره قیمت جنسی که می خواهید بخرید از قبل اطلاع داشته باشید چرا که ممکن است قیمتش در کیش گران تر هم باشد و علاوه بر هزینه بیشتر مجبورید زحمت حملش را هم بکشید. همچنین حتما از اصل بودن اجناسی که قصد خریدش را دارید اطمینان پیدا کنید.

فروشگاه های لوکس تر لوزما اجناس بهتری ندارند و ممکن است در یک مرکز خرید معمولی تر همان جنس را با قیمت مناسب تری پیدا کنید. در آخر توصیه آن است که همه زمان سفرتان را خرید اختصاص ندهید و بیشتر روی گشت و گذار در جزیره و تفریحات جذاب آن متمرکز شوید.

در مقایسه کیش و قشم باید بگوییم که قشم هم برای خرید بسیار مناسب است و در حال حاضر قیمت های آن نسبت به جزیره کیش مناسب تر هستند. این جا هم بندری آزاد است . پر از مراکز خرید و بازار های متنوع است که می توانید اجناس با کیفیت را با قیمت ها ارزان خریداری کنید. البته اطلاع از قیمت اجناس در شهر خودتان و مقایسه آن در بازارهای قشم هم بسیار مفید است و در کل خرید مطمئن تری خواهید داشت. در ضمن باید بگوییم که با توجه به گرمای هوا در فصل تابستان افراد کم تری به جزایر جنوب ایران سفر می کنند و اگر قصد شما از سفر خرید است بهتر است در این فصل به کیش یا قشم سفر کنید.

دیدنی ها و جاذبه های جزیره

در مقایسه کیش و قشم در بخش دیدنی ها باید بگوییم که جزیره کیش دارای مناطقی مانند باغ پرندگان و پارک دلفین ها، شهر زیرزمینی کاریز، پارک آبی و کشتی در حال غرق شدن یونانی می باشد. در واقع بیشتر دیدنی های شهر و جذابیات های آن تفریحات مدرن و دریایی هستند.

جزیره قشم اما بسیار پهناور است و تاریخی پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته به همین دلیل پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی است که می توانید چندین روز را به گشت و گذار در آن ها اختصاص دهید. جزایر ناز، مقبره بی بی مریم (تم سنیتی)، بام قشم، روستای لافت، سد گوران، روستای توریان، کاسه سلخ، تنگه عالی محمد، غار نمکدان، قلعه پرتغالی ها، تنگه چاهکوه، دره ستارگان، غار خربس،  جنگل‌ های دریایی حرا،  آب انبار بی بی و گورستان های تاریخی قشم بخشی از دیدنی های منطقه هستند.

چطور به کیش و قشم برویم؟

یکی از مهم ترین بخش های مقایسه کیش و قشم راه دسترسی به آن ها است که البته می توان گفت که تقریبا شبیه به هم هستند. برای سفر به قشم سه انتخاب پیش روی مسافران قرار دارد که دو مورد از آن ها از طریق خشکی و دریا و مسیر سوم هوایی است. می توانید با ماشین یا اتوبوس های بین شهری به بندر عباس رفته و از آن جا سوار کشتی یا به قول محلی های اتوبوس های دریایی شوید و از آن جا به قشم بروید. اگر هم تمایل داشته باشید می توانید با خودرو شخصی خودتان به جزیره بروید در این صورت باید حدود ۳۰ دقیقه از بندرعباس رانندگی کنید تا به بندر پل برسید و ماشین را با خودروبر یا لندینگ کرافت به جزیره منتقل کنید.

یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین انتخاب ها سفر با قطار است. قطاری که از تهران به بندر عباس می رود و البته باید دقت داشته باشید که بلیط قرار را از قبل رزرو کنید چون همیشه از چند روز قبل پر می شوند. از ایستگاه قطار تا اسکله حقانی ۲۰ دقیقه با تاکسی راه است و همچنین اگر زمان داشته باشید گردش در شهر بندر عباس نیز انتخاب خوبی است. بنادر زیر به قشم مسافر می برند. هزینه ورود خودرو به قشم در سال ۹۸، ۷۵ هزار تومان و در نظر گرفته شده و برای بازگشت نیز باید نصف این مبلغ را هزینه کنید.

بندر پل به بندر لافت (قشم) و بلعکس (مسافر و خودرو)

بندر شهید باهنر (بندر عباس) به جزیره قشم و بلعکس

بندر شهید حقانی (بندر عباس) به جزیره قشم و بلعکس (مسافر)

اگر حوصله سفرهای جاده ای یا سپری کردن زمان طولانی در قطار را ندارید پرواز و خرید بلیط هواپیما نیز انتخاب مناسبی برای سفر به جزیره قشم هستند. پرواز تهران-قشم حدود یک ساعت و پنجاه دقیقه زمان می برد و البته دیگر خستگی راه را ندارید و در زمان صرفه جویی می شود. فاصله هوایی تهران تا قشم ۱۰۷۲ کیلومتر می باشد.

 

اگر بخواهیم در مقایسه کیش و قشم راه های دسترسی را بررسی کنیم باید بگوییم که تفاوت های چندانی ندارند و راه های دسترسی به کیش نیز همان سه گروه است اما بنادری که دارای اتوبوس و قایق دریایی برای سفر به کیش هستند به شرح زیر است:

بندرلنگه به جزیره کیش و بلعکس (مسافر و خودرو)

بندر چارک به جزیره کیش و بلعکس (مسافر و خودرو)

بندر آفتاب به جزیره کیش و بلعکس (مسافر و خودرو)

هزینه ورود خودرو به کیش ۳۵۰ هزار تومان اعلام شده و البته خودروی شما باید تولید داخل مدل ۹۵ به بالا و خارجی مدل ۲۰۱۰ به بالا باشد. خودروهای تولید شده بین سال‌ های ۹۰ تا ۹۵ و خودروهای خارجی بین ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ تنها درصورت رزرو قطعی هتل و در همان زمان می توانند وارد جزیره شوند. یادتان باشد که تمامی مسافران کارت شناسایی معتبر همراه خود داشته باشند.

دقت داشته باشید که تمامی مسیرهای دریایی بین بندر عباس و جزایر از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب بوده و به خاطر طوفانی بودن دریا ممکن است برنامه ها به تاخیر بیفتند. پس بهتر است حتما از قبل آب و هوای منطقه را چک کنید.

پرواز مستقیم به کیش نیز گزینه دیگر سفر به جزیره است و حدود ۱ ساعت و نیم در هواپیما خواهید بود. در ضمن می توانید در خود جزیره انواع خودروهای لوکس را اجاره کنید

مسافرین محترم جهت رزرو پرواز،هتل و همچنین تور کیش با شماره های زیر در تماس باشید

 

سارنگ پرواز ایرانیان مجری مستقیم تور کیش

 

02186013631
09199116560 - 09124788614 خط ویژه

 


مارا در اینستاگرام دنبال کنیدWink

 

 

 


 

 

 

sarangparvaz@

 

 

 

 

kish_azizi@


&

sarangparvaz@

 

مطـالـــــب مـــفـــیــــد
رضا

با سلام. داریم با دوستام برنامه سفر رو به کیش می چنیم.تعدادمون زیاده. شما پیشنهادی برای اجاره آپارتمان یا سوئیت توی کیش ندارید؟

مدیریت سایت

سلام آقا رضا.

اگر تعداد شما زیاد هست اجاره سوئیت معمولا براتون کمتر هزینه داره. البته باید نکاتی مانند نوع سفر، تعداد روزهای اقامت و تعداد افرادی که باهم سفر میکنید رو هم در نظر داشته باشد.

میتوانید در کیش سوئیت یا آپارتمان اجاره کنید. اینجور امکان آشپزی کردن رو هم دارید Laughing که هزینه رستوران رفتن توی هر وعده هم کمتر میشه.

خانم کیمیا

با سلام و خسته نباشید.  با خانواده قصد سفر به کیش رو دارم ، میخواستم بدونم تور کیش شما شامل چه خدماتی می شود؟ و اگه اطلاعاتی نیاز هست بهم بگید. ممنونم.

مدیریت سایت

سلام خانم کیمیا.

اصلی ترین خدمات تور کیش شامل موارد زیر است:

 

  • بلیط رفت و برگشت
  • استقبال فرودگاهی
  •  اقامت هتل بهمراه صبحانه

 

در مواردی با پرداخت هزینه اضافه بعضی از تورها تخفیف مراکز دیدنی، گشت جزیره، رستورانها، پارک دلفینها و ... را همراه تور ارائه میکنند.

البته در بعضی از هتل ها که اکثرا 5 ستاره هستند وعده غذایی ناهار نیز ارائه میشود. اگه سوال دیگه ای داشتید با کمال میل آماده پاسخگویی هستیم.

سها
مدت زمان پرواز کیش چقدر است؟

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دوست عزیز پرواز تهران به کیش حدود یک ساعت و نیم طول می کشد و در این پروازها معمولا یک وعده غدایی سبک سرو می شود.
مهدی زاده

سلام. توی سفر کیش مادر بزرگم همراه ماست که بخاطر سنش نمیتونه غذای بیرون بخوره ، وسایل و امکاناتی در هتل یا ویلا ها برای طبخ یا گرم کردن غذای آماده وجود دارد ؟ اگر نیست چه وسیله ای میتونیم بیاریم  که هم بتوانیم توی هواپیما ببریم و هم اونجا استفاده کنیم ( برای تهیه غذای کم - برقی یا گازی) ممنون.

مدیریت سایت

سلام جناب مهدی زاده.

شما برای اینکه بخواهید خودتان طبخ داشته باشید باید در سوییت شخصی اقامت بگیرید که گاز و ماکروفر دارند و به راحتی میتونید در اختیار داشته باشید و وسایل هم برای آشپزی هم داره. اما این امکانات در هتل ها مقدور نیست چون اتاق ها گاز ندارند.

مطـالـــــب مـــفـــیــــد