تورهای پیشنهادی امروز ( دوشنبه 29 دی 1399 )

 • انواع هواپیماهای ایرباس

انواع هواپیماهای ایرباس

در سفرهای هوایی چه مواردی برای شما اهمیت دارد؟ آیا زمانی که در حال خرید بلیط هواپیما هستید به نوع هواپیما هم فکر می‌کنید؟ آیا می‌دانید نوع هواپیما تا چه حد در کیفیت پروازتان تأثیر می‌گذارد؟
بی‌شک پرسش‌هایی از این دست بارها برایتان پیش آمده است، مخصوصاً زمانی که قصد سفر دارید و تصمیم گرفته‌اید با هواپیما به سفر بروید. زمانی که با یک هواپیمای باکیفیت به سفر می‌روید، علاوه بر امنیت پرواز، هم از آرامش و راحتی برخوردارید و هم در طول سفر با وجود سرگرمی‌های متنوع، حوصله‌تان سر نخواهد رفت. بنابراین زمانی که برای خرید بلیط هواپیما در یک مسیر مشخص چندین انتخاب دارید، حتماً به نوع هواپیما هم توجه کنید. برای اینکه نوع هواپیماها را بهتر بشناسید و بدانید چه امکاناتی دارند، در ادامه با هواپیماهای بوئینگ و ایرباس آشنا خواهید شد.

ایرباس، (به انگلیسی: Airbus) شرکت هواپیماسازی اروپایی و سازنده بزرگترین هواپیمای جت مسافربری جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر تولوز، فرانسه قرار دارد و کارخانجات آن در سراسر اروپا گسترده می‌باشند. شرکت ایرباس هم‌اکنون به‌عنوان بازوی تولید هواپیماهای مسافربری گروه ایرباس فعالیت می‌نماید.

ایرباس هم‌اکنون پس از بوئینگ، دومین شرکت هواپیماسازی جهان به‌شمار می‌آید و در حدود نیمی از هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی جهان را تولید می‌کند.

انواع مختلف هواپیماهای ایرباس به شرح زیر می باشد:

 

 • ایرباس A300

ایرباس A300 از هواپیماهای پهن پیکرِ ایرباس فرانسه است که طی سال‌های ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۷ میلادی ساخته می‌شد. هواپیماساز اروپایی طی این مدت ۵۶۱ فروند ایرباس A300 به ایرلاین‌هایی از سراسر جهان تحویل داد و در حال حاضر ایرلاین‌هایی از امریکا، آلمان و ایران بیشترین استفاده را از این نوع ایرباس دارند.

طول مدل B4 هواپیماهای A300 که ایران‌ایر عمدتاً از آن استفاده می‌کند، ۵۳٫۶۱ متر، ارتفاع آن ۱۶٫۷۲ متر، فاصله‌ی نوک دو بالِ آن ۴۴٫۸۳ متر و ظرفیتش نیز حداکثر ۲۶۶ مسافر است. متوسط سرعت این هواپیمای دوموتوره (موتورهای توربوفن) حدود ۸۹۵ کیلومتر بر ساعت برآورد می‌شود. بُرد پرواز ایرباس A300 نیز ۷۷۰۰ کیلومتر است.
ایرباس علاوه بر B4 که پروازهای طولانی از ویژگی‌های اصلی‌اش است، مدل‌های B1، B2، C4 و F4 و سری A300-600 را نیز به بازار هواپیمایی جهان عرضه کرده که امکاناتی نظیر ترابری و تغییر کاربری از خصوصیات متمایزکننده‌ی آنهاست.

 • ایرباس A310

ایرباس A310 نمونه‌ی کوچکتری از A300 پهن پیکر است که شباهت زیادی به بوئینگ ۷۶۷ هم دارد. ویژگی خاص A310 شعاع عمل آن است. در این زمینه A310 از تمام مدل‌های A300 عملکرد بهتری دارد. برای نخستین بار، هواپیمایی لوفتهانزای آلمان و سوئیس ایر، سفارش ساخت A310 را به ایرباس دادند، اما تا سال ۱۹۹۸ که آخرین نمونه‌های این هواپیما تولید می‌شدند، ایرلاین‌های امریکایی، کانادایی، ایرانی و پاکستانی از خریداران اصلی آن به شمار می‌آمدند. در حال حاضر نیز ۱۱۳ فروند ایرباس A310 در سراسر جهان فعال است.

طول هواپیماهای ایرباس A310 معادل ۴۶٫۶۶، ارتفاع آن ۱۵٫۸ و فاصله‌ی نوک دو بالش ۴۳٫۹۰ متر است. حداکثر برد این هواپیمای ۱۴۴ تنی نیز ۸۰۵۰ کیلومتر برآورد شده است. بنابر داده‌های شرکت ایرباس، این هواپیما گنجایش ۲۲۰ مسافر را دارد.

 • ایرباس A319

A319 از خانواده ایرباس A320 و از هواپیماهای باریک پیکر و میان بُرد است. بیشترین ظرفیت A319 برای حمل مسافر ۱۶۰ نفر در نظر گرفته شده است. این هواپیما که از سال ۱۹۹۵ تا به حال در پرواز بوده، در ایرلاین‌هایی نظیر «ایزی جت»، «امریکن ایرلاینز» و «دلتا ایرلاینز» خدمت کرده است.

طول این هواپیما ۳۳٫۸۴ و فاصله‌ی بین بال‌های آن ۳۴ متر به ثبت رسیده است. متوسط برد پروازی‌اش نیز ۶۲۵۰ کیلومتر گزارش شده است. کارخانه ایرباس A319 را به‌روز کرده و با برخی اصلاحات و پیشرفت‌ها نمونه A319 neo را به صنایع هوانوردی عرضه کرده است.

 • ایرباس A320

یکی از محصولات شاخص ایرباس، خانواده‌ی A320 است. هواپیماهای A320، هواپیماهای باریک پیکری هستند که ساخت آن پس از سری A300 در دستور کار ایرباس قرار گرفت. A318، A319 و A321 سایر محصولات این خانواده‌اند. از زمان پرواز نخستین A320 در سال ۱۹۸۷، سفارش‌های متعددی به کارخانه‌ی بزرگ ایرباس رسید. به این ترتیب، A320 بعد از بوئینگ ۷۳۷ رکورد بیشترین فروش در میان انواع هواپیماها را از آن خود کرد.

این مدل از ایرباس‌ها به طور متوسط ۱۵۰ نفر ظرفیت مسافر دارد؛ فاصله‌ی نوک دو بالش ۳۵٫۸۰ متر است و از این رو در میان هواپیماهای باریک پیکر طبقه‌بندی می‌شود. طول و ارتفاع ایرباس A320 به ترتیب ۳۷٫۵۷ و ۱۱٫۷۶ متر هستند. یکی ازویژگی‌های این هواپیما، کاهش قابل توجه مسیر پیموده شده در زمان فرود است که کاهش مصرف سوخت و به دنبال آن افت تولید میزان دی‌اکسید کربن را با خود به دنبال خواهد داشت.

 • ایرباس A321

ایرباس A321 بزرگترین عضو خانواده A320 هاست. در میان هواپیماهای تک راهروئه، این ایرباس به لحاظ قیمت، بهترین هواپیمای ممکن در میان ایرلاین‌های بین‌المللی است. این هواپیما که طول بدنه و فاصله‌ی بین بال‌هایش به ترتیب ۴۴٫۵۱ و ۳۴ متر است، در بهترین حالت می‌تواند با سرعت ۸۷۱ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

همان طور که گفته شد A321 نسبت به اندازه‌اش در زمینه ظرفیت مسافر، تقریباً بی‌رقیب است. این هواپیما در دو کلاس پروازی می‌تواند ۱۸۵ نفر را در خودجای دهد، در حالی که با چینش فشرده‌تر برای پروازهای چارتر یا ارزان قیمت‌تر، می‌توان تعداد صندلی‌ها را به ۲۲۰ رساند.

 • خانواده‌ی ایرباس A320 نئو

هم اکنون، خانواده ایرباس A320 نئو، به عنوان پرفروش‌ترین مجموعه در میان انواع هواپیماها شناخته می‌شود. ایرباس از اواخر سال ۲۰۱۰ ساخت و توسعه A320 نئو را در دستور کار خود قرار دارد تا آن را جایگزین خانواده A320 کند. تغییرات در این مجموعه علاوه بر موتورهای جدید، برنامه‌های مدرن‌سازی را نیز در برمی‌گیرد که برخی از آنها عبارتند از: اصلاحات آیرودینامیک، بالچه‌های بزرگ و منحنی (موسوم به sharklets)، تغییر جنس بدنه‌ی هواپیما از آلومینیوم به فیبر کربنی و سیستم تصفیه‌ی هوای اصلاح شده.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ایرباس A320 نئو کاهش مصرف سوخت این مدل هواپیما نسبت به بقیه است. این کاهش سوخت به دلیل افزوده شدن بالچه‌های منحنی، به این مدل هواپیما انجام شده.

A320 نئو با ۳۵٫۵۷ متر طول، ظرفیت ۱۹۵ نفر مسافر در یک کلاس پروازی و ۱۶۵ نفر در دو کلاس پروازی را دارد.

 • ایرباس A330 نئو

A330 نئو جدیدترین عضو خانواده A330 است و به اعتقاد تولیدکننده، نماینده‌ی خوبی برای معرفی ارزش‌های مجموعه ایرباس یعنی بهره‌وری بی‌نظیر برای خطوط هوایی و آرامش فوق‌العاده برای مسافران است.

این هواپیمای پهن‌پیکر از آخرین نسل موتورهای Trent 7000  رولزرویس و اصلاحات آیرودینامیکی برخوردار شده است. علاوه بر این، A330 نئو از آخرین تکنولوژی‌های استفاده شده برای A350 XWB نیز بهره‌مند است که شامل خلاقیت‌های هنری در کابین مانند نورپردازی فول ال‌. ای. دی، اتصال به وای‌فای، پنل پرواز به روز رسانی‌شده و کترینگ جدید می‌شود. ضمناً A330 نئو در نتیجه‌ی تمام تغییراتی که روی آن اعمال شده، مصرف سوخت کمتری از نمونه‌های A330 خواهد داشت.ایرباس مدعی است که این پرنده کم‌هزینه‌ترین هواپیمای میان برد تولیدشده در جهان است.

A330 نئو در دو نمونه ساخته می‌شود که هر یک از آنها ظرفیت ۲۵۷ و ۲۸۷ مسافر را خواهد داشت (که البته ممکن است این عدد، با توجه به کلاس‌های پروازی و طراحی چینش صندلی‌های ایرلاین مختلف، کمی متفاوت باشد). پیش‌بینی می‌شود که اولین پرواز این محصول جدید در تابستان ۲۰۱۷ انجام شود.

 • ایرباس A350

ایرباس ۱۰۰۰- A350 که پهن‌پیکرترین محصول ایرباس است، از سال ۲۰۱۷ میلادی وارد چرخه ایرلاین‌های بین‌المللی شد. این هواپیمای غول پیکر که فاصله‌ی میان دماغه تا دُمِ آن ۷۴ متر است، یکی از محبوب‌ترین هواپیماها در میان انواع مدل هواپیما است.، ایران ایر ۱۶ فروند از این هواپیما را خریده است. ظرفیت مجاز A350 سریِ ۱۰۰۰ حداکثر ۴۴۰ نفر است که ممکن است با طبقه‌بندی کلاس پروازهای مختلف، این تعداد کاهش پیدا کند.

موتور A350 سری ۱۰۰۰ از نوع Trent XWB است که رولزرویس بریتانیایی آن را می‌سازد و به واسطه‌ی این موتور است که بزرگترین نمونه از خانواده A350 می‌تواند بالاترین سطح بهروه‌وری را داشته باشد.

 • ایرباس A380

A380 هواپیمایی پهن‌پیکر و بسیار بزرگ، از محصولات کم نظیر ایرباس است. در حال حاضر بسیاری از ایرلاین‌های معتبر جهان از جمله امارات، لوفتهانزا و ایرفرانس از این غول چهار موتوره و دو طبقه در پروازهای خود بهره می‌برند. چندین کشور از اعضای اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، آلمان، اسپانیا و بریتانیا در ساخت این هتل پرنده که امکانات منحصر به فردی نظیر رستوران، فروشگاه و سالن تفریح برای مسافران را در خود جای داده، سهیم هستند.

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافری جهان در طول تاریخ هوانوردی است؛ هم از لحاظ حجم و هم تعداد مسافران. طبق اطلاعات سایت ایرباس، طول آن ۷۲٫۷۲ متر، ارتفاعش ۲۴٫۰۹ و فاصله‌ی میان دو بالش ۷۹٫۷۵ متر است. این هواپیما که به نام سوپر جامبو نیز شناخته می‌شود، گنجایش ۵۴۴ مسافر را دارد البته این تعداد تا بیش از ۸۵۰ نفر نیز قابل افزایش است. با این وضعیت ۴۰ درصد بیشتر از بوئینگ ۷۴۷ ظرفیت حمل مسافر دارد، دیگر مزیت سوپر جامبو به رقیب امریکایی‌اش این است که نصف صدای داخل کابین بوئینگ ۷۴۷ را هنگام بلند شدن از زمین منعکس می‌کند. ضمن اینکه برد پروازی‌اش نیز به بیش از ۱۵ هزار کیلومتر می‌رسد.

 • ایرباس A340-600

A340 یکی دیگر از انواع هواپیمای مسافربری ایرباس است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع هواپیما می‌توان به جابه‌جایی تعداد قابل توجه مسافر در مسیرهای طولانی اشاره کرد. بنابراین یکی از هواپیماهای شاخص در سفرهای بین‌المللی به شمار می‌آید.

ایرباس A340-600 بیشترین ظرفیت حمل مسافر را در بین خانواده‌ی A340 از آن خود کرده است. ماهان اعلام کرده که A340-600 بر اساس کلاس‌های پروازی‌اش، ظرفیت جابه‌جایی ۳۰۸ نفر را دارد. طول این هواپیما ۷۵٫۳ متر و فاصله‌ی بین دو بالش ۶۳٫۴ متر است. حداکثر بُرد آن نیز  ۱۴۶۰۰ کیلومتر به ثبت رسیده است.

اولین ایرباس A340 را در سال ۱۹۹۳ هواپیمایی لوفتنهانزا خریداری کرد و تا به حال ۳۷۷ فروند از آن ساخته شده است.

 • ایرباس A310-300

ایرباس A310 نمونه کوچکتری از A300 پهن پیکر است که شباهت زیادی به بوئینگ ۷۶۷ هم دارد. ویژگی خاص A310 شعاع عمل  آن است. در این زمینه A310 از تمام مدل‌های A300 عملکرد بهتری دارد.

برای نخستین بار، هواپیمایی لوفتهانزای آلمان و سوئیس ایر، سفارش ساخت A310 را به ایرباس دادند، اما تا سال ۱۹۹۸ که آخرین نمونه‌های این هواپیما تولید می‌شدند، ایرلاین‌های امریکایی، کانادایی، ایرانی و پاکستانی از خریداران اصلی آن به شمار می‌آمدند. در حال حاضر نیز ۱۱۳ فروند ایرباس A310 در سراسر جهان فعال است.
طول این مدل از هواپیماهای ایرباس A310 معادل ۴۶٫۶۶ و فاصله‌ی نوک دو بالش ۴۳٫۹۰ متر است؛ ظرفیت این نوع ایرباس بین ۱۷۵ تا ۱۹۳ نفر است.

 • ایرباس A300-600

ایرباس A300 از هواپیماهای پهن پیکرِ ایرباس فرانسه است که طی سال‌های ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۷ میلادی ساخته می‌شد. هواپیماساز اروپایی طی این مدت ۵۶۱ فروند ایرباس A300 به ایرلاین‌هایی از سراسر جهان تحویل داد و در حال حاضر ایرلاین‌هایی از امریکا، آلمان و ایران بیشترین استفاده را از این نوع ایرباس دارند.

ایرباس علاوه بر B4 که پروازهای طولانی از ویژگی‌های اصلی‌اش است، مدل‌های B1، B2، C4 و F4 و سری A300-600 را نیز به بازار هواپیمایی جهان عرضه کرده است که امکاناتی نظیر ترابری و تغییر کاربری از خصوصیات متمایزکننده آنهاست.
این سری از A300 سوخت کمتری مصرف می‌کند و فاصله‌ی بین بال‌های A300-600 به ترتیب ۵۴ و ۴۴٫۸ متر است. با اعمال کلاس‌های پروازی متفاوت، در هر پرواز  ۲۲۴ تا ۲۷۳ نفر می‌توانند با این مدل از ایرباس سفر کنند.

 • ایرباس A340-300

A340 یکی دیگر از محصولات ایرباس است که از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به جابه‌جایی تعداد قابل توجه مسافر در مسیرهای طولانی اشاره کرد. بنابراین یکی از هواپیماهای شاخص در سفرهای بین‌المللی به شمار می‌آید.

 ایرباس A340-300 ظرفیت جابه‌جایی ۲۹۳ مسافر را دارد. طول این هواپیما ۶۳٫۶۹ متر و فاصله‌ی میان دو بال آن ۶۰٫۳ متر گزارش شده است که به این ترتیب در گروه هواپیماهای پهن پیکر طبقه بندی می‌شود. ایرباس A340 دارای چهار موتور توربوفن است و در بهترین حالت می‌تواند با سرعت ۹۱۴ کیلومتر در ساعت پرواز کند. اگرچه متوسط سرعت برای این پرنده ۷۹۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

از آنجایی که A340- 300 نسبت به سایر اعضای خانواده خود در هر سفر ۵درصد سوخت کمتر مصرف می‌کند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است

 مسافرین محترم جهت رزرو پرواز،هتل و همچنین تور کیش با شماره های زیر در تماس باشید


سارنگ پرواز ایرانیان مجری مستقیم تور کیش

02186013631
09199116560 - 09124788614 خط ویژه


مارا در اینستاگرام دنبال کنیدWink

 


 

sarangparvaz@

 

kish_azizi@


&

sarangparvaz@

مطـالـــــب مـــفـــیــــد
سارنگ پرواز ایرانیان

با مجوز رسمی 23012201396002378

زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

سال هاست در زمینه برگزاری تور کیش فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه

نکات زیر را در نظر داریم :

 • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم.
 • کاملا شرایط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد.
 • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد.
 • سعی مان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم.
 • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم.
 • 021 86 01 36 31

مهدی زاده

سلام. توی سفر کیش مادر بزرگم همراه ماست که بخاطر سنش نمیتونه غذای بیرون بخوره ، وسایل و امکاناتی در هتل یا ویلا ها برای طبخ یا گرم کردن غذای آماده وجود دارد ؟ اگر نیست چه وسیله ای میتونیم بیاریم  که هم بتوانیم توی هواپیما ببریم و هم اونجا استفاده کنیم ( برای تهیه غذای کم - برقی یا گازی) ممنون.

مدیریت سایت

سلام جناب مهدی زاده.

شما برای اینکه بخواهید خودتان طبخ داشته باشید باید در سوییت شخصی اقامت بگیرید که گاز و ماکروفر دارند و به راحتی میتونید در اختیار داشته باشید و وسایل هم برای آشپزی هم داره. اما این امکانات در هتل ها مقدور نیست چون اتاق ها گاز ندارند.

رضا

با سلام. داریم با دوستام برنامه سفر رو به کیش می چنیم.تعدادمون زیاده. شما پیشنهادی برای اجاره آپارتمان یا سوئیت توی کیش ندارید؟

مدیریت سایت

سلام آقا رضا.

اگر تعداد شما زیاد هست اجاره سوئیت معمولا براتون کمتر هزینه داره. البته باید نکاتی مانند نوع سفر، تعداد روزهای اقامت و تعداد افرادی که باهم سفر میکنید رو هم در نظر داشته باشد.

میتوانید در کیش سوئیت یا آپارتمان اجاره کنید. اینجور امکان آشپزی کردن رو هم دارید Laughing که هزینه رستوران رفتن توی هر وعده هم کمتر میشه.

محمدطه
با سلام و خسته نباشید. شما تور اقساطی هم برگزار می کنید؟

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دوست عزیز


قبلا تور کیش بصورت اقساط ارائه می شد اما بدلیل بدعهدی برخی از مشتریان دیگر ارائه چنین تور هایی امکان پذیر نیست.
شما می توانید بجای آن از تور های افری و ارزون ما استفاده کنید تماس بگیرید.

لیلا
شب یلدا کیش مراسم ویژه داره؟

مدیریت سایت

سلام دوست عزیز

بله، جشن هایی به صورت عمومی برگزار می شود که میتوانید در آن ها شرکت کنید. ممکن است برخی هتل ها و مراکز تفریحی هم جشن هایی برگزار کنند. اگر دوست دارید در جشن ها شرکت کنید، می تونید قبل از رفتن هنگام انتخاب هتل بپرسید که در چه هتلی جشن برگزار می شود Laughing.

مطـالـــــب مـــفـــیــــد