تورهای پیشنهادی امروز ( دوشنبه 29 دی 1399 )

 • انواع هواپیماهای بویینگ

انواع هواپیماهای بویینگ

در سفرهای هوایی چه مواردی برای شما اهمیت دارد؟ آیا زمانی که در حال خرید بلیط هواپیما هستید به نوع هواپیما هم فکر می‌کنید؟ آیا می‌دانید نوع هواپیما تا چه حد در کیفیت پروازتان تأثیر می‌گذارد؟

بی‌شک پرسش‌هایی از این دست بارها برایتان پیش آمده است، مخصوصاً زمانی که قصد سفر دارید و تصمیم گرفته‌اید با هواپیما به سفر بروید. زمانی که با یک هواپیمای باکیفیت به سفر می‌روید، علاوه بر امنیت پرواز، هم از آرامش و راحتی برخوردارید و هم در طول سفر با وجود سرگرمی‌های متنوع، حوصله‌تان سر نخواهد رفت. بنابراین زمانی که برای خرید بلیط هواپیما در یک مسیر مشخص چندین انتخاب دارید، حتماً به نوع هواپیما هم توجه کنید. برای اینکه نوع هواپیماها را بهتر بشناسید و بدانید چه امکاناتی دارند، در ادامه با هواپیماهای بوئینگ  آشنا خواهید شد.

بوئینگ (به انگلیسی: Boeing) شرکت هوافضا و صنایع دفاعی آمریکایی است، که در سال ۱۹۱۶ توسط ویلیام بوئینگ در شهر سیاتل، واشینگتن تأسیس شد.

در طول دهه‌های گذشته همواره تمرکز اصلی این شرکت بر تولید هواپیماهای مسافربری معطوف بوده است. شرکت بوئینگ در سال ۱۹۹۷ با خریداری شرکت مک‌دانل داگلاس به بزرگترین شرکت هوافضای جهان تبدیل شد. این شرکت دومین شرکت صنایع دفاعی جهان می‌باشد، همچنین بزرگترین صادر کننده کالا و خدمات در ایالات متحده محسوب می‌شود.

دفتر مرکزی بوئینگ در ساختمان بوئینگ، در شهر شیکاگو، ایلینوی قرار دارد. بخشی از سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود و جزئی از میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید. شرکت بوئینگ مالک ۴ شرکت تابعه هواپیماهای تجاری بوئینگ، بوئینگ دیفنس اسپیس اند سکیوریتی، بوئینگ کپیتال و گروه خدمات بوئینگ می‌باشد.

انواع مختلف هواپیماهای بویینگ به شرح زیر می باشد:


 • بوئینگ ۷۲۷

بوئینگ ۷۲۷ هواپیمایی با اندازه متوسط و باریک پیکر است که ساخت آن از اوائل دهه ۶۰ میلادی آغاز شد و تا سال ۱۹۸۴ ادامه داشت. این هواپیما که گنجایش حمل ۱۴۹ تا ۱۸۹ مسافر را دارد می‌تواند ۵۰۰۰ کیلومتر را بدون توقف طی کند. بوئینگ ۷۲۷ که برای پروازهای کوتاه و متوسط در نظر گرفته شده، نیاز به باند فرود بلند ندارد که به این ترتیب برای فرودگاه‌های کوچک مناسب خواهد بود. بنابراین انتظار می‌رود که از آن برای سفرهای منطقه‌ای و داخلی بیشتر استفاده شود

۷۲۷ که پس از ۷۰۷ توسط کارخانه امریکایی بوئینگ به صنایع هوایی جهان عرضه شد، حداکثر سرعت ۹۶۵ کیلومتر بر ساعت را به ثبت رسانده است. فاصله‌ی بین دو بال ۲۰۰-۷۲۷ معادل ۳۲٫۹۲ متر و طول آن نیز ۴۶٫۷ متر گزارش شده است.

 • بوئینگ ۷۳۷

۷۳۷ از اعضای خانواده‌ای است که ساخت آن از سال ۱۹۶۵ توسط کارخانه بوئینگ آغاز شده و تا به حال ادامه دارد. این هواپیمای تک راهرویی، مخصوص مسافت‌های متوسط و دارای دو موتور توربوفن است. نخستین پرواز رسمی بوئینگ ۷۳۷ در سال ۱۹۶۷ انجام شد، نخستین مشتری این هواپیما نیز مانند بسیاری از هواپیماهای دیگر، لوفتهانزا بوده است.

هم اکنون ۴ نسل از انواع بوئینگ موجود است و به نظر می‌رسد اصلی‌ترین رقیب این هواپیمای امریکایی، ایرباس A320 باشد.
این مدل از بوئینگ که طول آن ۳۶٫۵ و فاصله‌ی بین دو بالش ۲۸٫۸۸ متر است، می‌تواند ۱۴۹ تا ۱۸۹ مسافر را در خود جای دهد.۷۳۷ که به بچه بوئینگ هم معروف است، ظاهراً طرفداران بسیاری در میان ایرلاین‌های بین‌المللی دارد به طوری که تا به حال ۱۳ هزار فروند از آن سفارش و بیش از ۹ هزار فروند از آن تحویل داده شده است.

 • بوئینگ ۷۳۷ NG

نسل جدید بویئنگ‌های ۷۳۷ که با نام ۷۳۷ NG شناخته می‌شود، همان بوئینگ‌های ۷۳۷ در نمونه‌های ۶۰۰، ۷۰۰، ۸۰۰ و ۹۰۰ هستند. این هواپیما نسبت به محصولات قدیمی این برتری را دارد که از موتورهای جدید LEAP-1B استفاده می‌کند.

بوئینگ این هواپیما را به عنوان سومین نسل از ۷۳۷ ها، در چهار اندازه و باظرفیت ۱۱۰ تا ۲۱۰ مسافر به ایرلاین‌های جهان عرضه کرده است. طول انواع مختلف بوئینگ ۷۳۷ NG بین ۳۱ تا ۴۲ متر و فاصله‌ی بال‌های آن ۳۴٫۳ متر است. سرعت این مدل‌ها نیز به ۸۲۸ تا ۸۳۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

از آوریل ۲۰۱۲ تا به حال بیش از ۴۰۰۰ فروند بوئینگ ‌۷۳۷ NG به ایرلاین‌های بین‌المللی از جمله سات وست ایرلاینز، رایان ایر و یونایتد ایرلاینز تحویل داده شده است.

 • بوئینگ ۷۳۷ MAX

۷۳۷ MAX از خانواده بوئینگ است که با هدف مسافربری توسعه یافته است. پیش‌بینی می‌شود نخستین بوئینگ‌های ۷۳۷ MAX در سال ۲۰۱۷، یعنی ۵۰ سال پس از نخستین پرواز ۷۳۷، به ایرلاین‌ها تحویل داده شوند. تا اکتبر ۲۰۱۴، بوئینگ ۲۳۲۶ سفارش برای تولید ۷۳۷ MAX به ثبت رسانده است.

فاصله‌ی بین صندلی‌ها در این بوئینگ که بین ۱۳۸ تا ۱۷۲ نفر گنجایش مسافر دارد، در چینش بسیار فشرده ۷۴ سانتیمتر، در کلاس اکونومی ۷۹ تا ۸۱ سانتیمتر و در فرست کلاس ۹۱ سانتیمتر است.

بنابر اعلام بوئینگ، هزینه‌های اجرایی این محصول نسبت به رقبایش، ۸ درصد کمتر است. علاوه بر این، تکنولوژی پیشرفته بالچه‌ها میزان مصرف سوخت را نیز ۱٫۸ درصد کاهش داده است که در نتیجه آلودگی زیست محیطی کمتری با خود به دنبال خواهد داشت. همچنین این هواپیماساز بزرگ امریکایی معتقد است ۷۳۷ MAX نسبت به دیگر هواپیماهای تک راهرویی امروزی ۴۰ درصد کم سر و صداتر استبوئینگ ۷۳۷ MAX

 • بوئینگ ۷۴۷

یکی از معروف‌ترین هواپیماهای پهن پیکر جهان بوئینگ ۷۴۷ است که بعد از ایرباس ای ۳۸۰ بیشترین ظرفیت جابه‌جایی مسافر را دارد. این مدل از بوئینگ که به نام جامبوجت نیز شناخته می‌شود از سال ۱۹۷۷ (۱۳۵۶ هجری شمسی) در ایران به پرواز درآمده است. جامبوجت چهارموتوره با ظرفیت حداکثر ۵۵۰ نفر، در زمان خود تحول عظیمی در صنعت هوایی جهان به شمار می‌رفت.

فاصله‌ میان دو بال بوئینگ ۷۴۷ بسته به نوع آن ۵۹٫۶، ۶۴٫۴ و ۶۸٫۵ متر و سرعتش بین ۸۹۵ تا ۹۱۸ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. برد مدل‌های مختلف این هواپیمای امریکایی متفاوت است و می‌تواند بین ۹۸۰۰ تا ۱۴۸۰۰ کیلومتر را در یک پرواز بپیماید.

آذر آبادگان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین هواپیماهای ایران ایر، یک بوئینگ ۷۴۷ است.

 • بوئینگ ۳۰۰-۷۴۷

یکی از معروف‌ترین هواپیماهای پهن پیکر جهان بوئینگ ۷۴۷ است که بعد از ایرباس اِی ۳۸۰ بیشترین ظرفیت جابه‌جایی مسافر را دارد. این مدل از بوئینگ که به نام جامبوجت نیز شناخته می‌شود از سال ۱۹۷۷ (۱۳۵۶ هجری شمسی) در ایران به پرواز درآمده است. جامبوجت چهارموتوره با ظرفیت حداکثر ۵۵۰ نفر، در زمان خود تحول عظیمی در صنعت هوایی جهان به شمار می‌رفت.

این نوع از بوئینگ‌ها ظرفیت حمل بیش از ۴۰۰ مسافر را در هر پرواز دارند. و دیگر اینکه طول این هواپیما ۷۰٫۶۶ متر و فاصله‌ی بین بال‌های آن ۵۹٫۶ متر به ثبت رسیده است.

بُرد پروازی انواع مختلف بوئینگ ۷۴۷ متفاوت است؛ اما بیشترین مسافتی که بوئینگ ۳۰۰-۷۴۷ در یک پرواز می‌تواند طی کند، ۹۸۰۰ کیلومتر است.

 •  بوئینگ ۷۵۷

۷۵۷ یکی دیگر از محصولات هواپیماسازی بوئینگ است که در گروه هواپیماهای باریک پیکر طبقه‌بندی می‌شود. این هواپیمای دو موتوره برای نخستین بار در سال ۱۹۸۲ به پرواز درآمد و روند ساختش تا سال ۲۰۰۴ ادامه داشته است. این هواپیما که از خانواده بوئینگ‌های ۷۵۷، ۷۶۷ و ۷۷۷ است، بزرگترین هواپیمای مسافربری تک راهروئه در میان محصولات این هواپیماساز امریکایی است.

طول این هواپیما ۴۷٫۳۲ متر و فاصله‌ی میان دو بال آن ۳۹ متر به ثبت رسیده و می‌تواند بین ۲۰۰ تا ۲۴۰ مسافر را در خود جای دهد.

 • بوئینگ ۷۷۷

یکی دیگر از هواپیماهایی که ایران ایر سفارش آن را داده، بوئینگ ۷۷۷ است. این هواپیما که در گروه هواپیماهای پهن پیکر قرار گرفته، قابل رقابت با ایرباس ای۳۳۰ و خانواده ایرباس ای۳۴۰ است.

این محصول که اولین پروازش در سال ۱۹۹۵ میلادی به ثبت رسیده، مدل‌های مختلفی دارد؛ مدل سفارش داده شده برای ایران ایر ۳۰۰-۷۷۷ است. طول این مدل ۷۳٫۸۶ متر و فاصله‌ی میان دو بالش ۶۰٫۹۳ متر است، البته در مدل ۷۷۷-۳۰۰ER فاصله‌ی میان دو بال کمی افزایش پیدا کرده و به ۶۴٫۸۰ متر رسیده است.

ظرفیت مسافر این دو مدل در صورت تقسیم‌بندی به ۳ کلاس، حدود ۳۷۰ نفر و در دو کلاس ۳۹۶ نفر خواهد بود. البته این تعداد با افزایش صندلی در بیشترین حالت به ۵۵۰ نفر می‌رسد. سرعت بوئینگ ۷۷۷ بین ۸۹۲ تا ۹۴۵ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

گاهی اوقات در برخی بلیط‌ها یا برنامه‌های پروازی ۳۰۰-۷۷۷ با عنوان ۷۷۳ و ۷۷۷-۳۰۰ER با عنوان ۷۷۳B یا ۷۷۳ER قید می‌شوند

مسافرین محترم جهت رزرو پرواز،هتل و همچنین تور کیش با شماره های زیر درتماس باشید

سارنگ پرواز ایرانیان مجری مستقیم تور کیش

02186013631
09199116560 - 09124788614 خط ویژه


مارا در اینستاگرام دنبال کنیدWink

 


 

sarangparvaz@

 

 

 

 

kish_azizi@


&

sarangparvaz@

 

مطـالـــــب مـــفـــیــــد
سارنگ پرواز ایرانیان

با مجوز رسمی 23012201396002378

زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

سال هاست در زمینه برگزاری تور کیش فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه

نکات زیر را در نظر داریم :

 • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم.
 • کاملا شرایط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد.
 • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد.
 • سعی مان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم.
 • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم.
 • 021 86 01 36 31

مهسا
سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم هنگام عاشورا وتاسوعا شبهای تفریحی کیش همچنان پابرجاست ؟؟؟

مدیریت سایت

سلام به شما. خیر دوست عزیز. در تمامی مراسم سوگواری ار جمله ایام محرم و صفر مراکز تفریحی بسته هستند.

آقای طیبی
هزينه بردن خودرو به کيش از چارک چقدر است؟

مدیریت سایت

 

جناب آقای طیبی

 • هزینه حمل توسط لندینگ کرافت برای خودرو با راننده و بدون سرنشین یک میلیون و 650 هزار ریال و هزینه هر سرنشین 350 هزار ریال در نظر گرفته شده است. برای افراد زیر پنج سال و راننده هزینه ای دریافت نمی شود.Laughing
 • هزینه حمل توسط لندینگ کرافت در مسیر بندر آفتاب به کیش برای خودرو با راننده و بدون سرنشین یک میلیون و 550 هزار ریال و هر سرنشین 350 هزار ریال است. از افراد زیر پنج سال و راننده نیز هزینه ای دریافت نخواهد شد.
 •  هزینه حمل توسط لندینگ کرافت در مسیر بندر لنگه به کیش و بالعکس برای خودرو بدون راننده و سر نشین دو میلیون و 180 هزار ریال، سرنشین و راننده 900 هزار ریال و مسافر روی عرشه 810 هزار ریال عنوان شده است. افراد زیر دو سال نیز می توانند به صورت رایگان تردد کنند.

لیلا
شب یلدا کیش مراسم ویژه داره؟

مدیریت سایت

سلام دوست عزیز

بله، جشن هایی به صورت عمومی برگزار می شود که میتوانید در آن ها شرکت کنید. ممکن است برخی هتل ها و مراکز تفریحی هم جشن هایی برگزار کنند. اگر دوست دارید در جشن ها شرکت کنید، می تونید قبل از رفتن هنگام انتخاب هتل بپرسید که در چه هتلی جشن برگزار می شود Laughing.

محمدی
ساعت پروازم جوریه که زودتر از ساعت تحویل اتاق می رسم و دیرتر از ساعت تخلیه اتاق برمی گردم،چکار کنیم؟

مدیریت سایت

سلام دوست عزیز.

 • شما میتوانید هنگام ورود چمدان های خود را به لابی هتل تحویل داده و تا زمان تحویل اتاق برای پیدا آشنایی به محیط اطراق هتل گشت بزنید .
 • هنگام تخلیه اتاق هم میتوانید به کارهای باقیمانده تان برسید یا در جزیره بگردید. یا هزینه اقامت مازاد که معادل هزینه نمیروز تا ساعت 17 است را پرداخت نمایید.

سفر خوبی داشته باشید.

 

مطـالـــــب مـــفـــیــــد